Deprecated: Function create_function() is deprecated in /serock_wp/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Poradnia zdrowego ruchu - Masaże - Centrum Medyczne Goldenmed w Serocku
  • 22 100 41 10Kontakt
  • ul. Pułtuska 53 D05-140 Serock
  • Pon.-Pt: 7:30-20:00Sobota: 8:00-14:00

Poradnia zdrowego ruchu – Masaże

Masaż klasyczny niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji. Aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu. Masaż klasyczny działa również na układ nerwowy - uspokaja lub pobudza pacjenta, powodując sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Jako, że masaż klasyczny poprawia ukrwienie, działa również na układ pokarmowy - przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych i proces spalania materii.

Masaż klasyczny usprawnia ruchomość stawów, a także działa na mięśnie: zwiększa ich elastyczność oraz ukrwienie. Nie zapominajmy o wpływie masażu klasycznego na psychikę: zabieg wspomaga wydzielanie serotoniny, hormonu tkankowego nazywanego "hormonem szczęścia", poprawia więc nastrój, pełnią równocześnie funkcję masażu relaksacyjnego. Co więcej, masaż klasyczny działa dobroczynnie na skórę: usuwa martwy naskórek, ułatwia jej oddychanie przez co staje się jędrniejsza.

Masaż klasyczny - najpopularniejszy i uniwersalny zabieg masażu, terapii manualnej mający w zależności od potrzeb pacjenta zastosowanie wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze, a nawet odchudzające. Stosowany może być kompleksowo na wybrane partie ciała lub całościowo.

Masaż kręgosłupa - odmiana masażu klasycznego ukierunkowanego na dolegliwości związane pośrednio lub bezpośrednio z przeciążeniem kręgosłupa w tym zespołu gorsetu mięśniowego odpowiadającego za jego poprawne funkcjonowanie.

2021 - Goldenmed. Wszelkie prawa zastrzeżone.