Pobieranie krwi

W gabinecie zabiegowym w Goldenmed Serock można wykonać szeroką gamę badań krwi (biochemia, hematologia, serologia) oraz badań mikrobiologicznych.

DOMOWE POBRANIE KRWI

Nowa usługa skierowana do wszystkich osób, które chcą zrobić badania bez wychodzenia z domu. Gwarancja jakości i wygody!

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA
Na wiarygodność wyników badań laboratoryjnych wpływa prawidłowe przygotowanie do badania oraz czas i sposób pobrania próbek. Nieprawidłowe przygotowanie do badań oraz niewłaściwe pobranie próbek mogą wpłynąć na wynik, co utrudni lekarzowi ocenę stanu zdrowia.

KREW
Pobranie krwi do badań zaleca się przeprowadzić w godzinach porannych, a pacjent powinien być na czczo co oznacza, że:
• ostatni posiłek spożył w dniu poprzedzającym badanie najpóźniej około godziny 18.00
• przed badaniem przyjmował niewielkie ilości płynów (najlepiej wody)
• 12 godzin przed pobraniem, nie wykonywał wysiłku fizycznego i przespał noc.

Zaleca się aby pacjent bezpośrednio przed pobraniem krwi odpoczął przez około 15 minut w pozycji siedzącej.

MOCZ
Zaleca się unikania znacznych wysiłków fizycznych, długotrwałych marszów oraz powstrzymanie od stosunków płciowych przynajmniej dzień przed planowanym oddaniem moczu do badania. W czasie menstruacji i okresie okołomenstruacyjnym wykonywanie badań mikroskopowych osadu moczu nie powinno być wykonywane.

Pacjent powinien zaopatrzyć się w jednorazowe naczynie przeznaczone do pobrania moczu, które posłuży także do przechowywania oraz transportu do laboratorium. Do badań mikrobiologicznych pojemnik musi być jałowy.

Przed oddaniem moczu należy dokładnie umyć narządu sąsiadujące z ujściem cewki moczowej przy pomocy wody i mydła.

Najczęściej stosuje się pobranie moczu ze środkowego strumienia, to znaczy, że pierwszą porcję moczu należy wydalić do toalety, a następnie, bez przerywania oddawania moczu, oddać około 50 – 100 ml do wcześniej przygotowanego pojemnika. Końcową porcję moczu oddać do toalety. Pojemnik z pobraną próbką należy jak najszybciej zamknąć.

KAŁ
Należy pobrać porcję materiału (z różnych miejsc tej samej porcji kału) wielkości orzecha laskowego za pomocą łopatki dołączonej do specjalnego pojemniczka. Do czasu dostarczenia do laboratorium próbkę należy przechowywać w lodówce.

Do badań mykologicznych i mikrobiologicznych należy użyć jałowego pojemnika, a materiał dostarczyć w jak najkrótszym czasie do laboratorium.

ODBIÓR WYNIKÓW BADAŃ
Nie ma konieczności ponownej wizyty w przychodni w celu odebrania wyników. Wystarczy wejść na stronę z wynikami on-line, wybrać miasto: Warszawa oraz laboratorium: Centralne Laboratorium – ul. Stępińska, wpisać swój PESEL oraz numer kodu kreskowego otrzymanego po pobraniu, a następnie kliknąć przycisk “Pobierz wynik”.